جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی : جراحی بینی در افرادی که مشکل خاص یا بیماری ندارند به خوبی انجام می شود و بیماران با هیچ گونه محدودیتی رو به رو نمی شوند.

به دلیل تهاجمی بودن رینوپلاستی و بیهوش بودن بیمار حین رینوپلاستی ، افرادی که به بیماری هایی چون دیابت دچار هستند به دلیل ترس از عوارض بیهوشی ، میل خودشان به جراحی زیبایی بینی را سرکوب می کنند. ( جراح بینی تهران )

جراحی بینی تنها به منظور بهبود ظاهر بینی انجام نمی شود و جدا از مبحث زیبایی، برخی از بیماران به دلیل توصیه پزشک و برای رفع مشکلات عملکردی بینی اقدام به رینوپلاستی می کنند، در چنین شرایطی آیا بیماران دیابتی نباید جراحی بینی انجام دهند؟

افراد مبتلا به دیابت نه تنها برای جراحی درمانی بینی ، بلکه برای جراحی زیبایی بینی نیز محدودیتی ندارند و با رعایت نکات مراقبتی می توانند ماند دیگر افراد اقدام به رینوپلاستی نمایند.

افراد دیابتی قبل از رینوپلاستی چه اقداماتی باید انجام دهند؟

دیابت در اصل بیماری است که منجربه اختلال قند خون می شود و افت قندخون یا افزایش آن می تواند مشکلاتی را به وجود آورد، به همین دلیل جراح بینی برای بیمار آزمایشاتی را تجویز می کند که انجام آن ها ضروری است .
بیماران دیابتی در انتخاب جراح بینی باید دقت بیشتری داشته باشند زیرا مهارت جراح بینی بسیار مهم است .
نوع دیابت خود را به جراح بینی بگویید.
برای کنترل میزان قندخون، برخی از بیماران نیاز به پرهیز غذایی دارند که در این صورت جراح بینی پس از بررسی کامل وضعیت بیمار به طور مفصل با آن ها صحبت خواهد کرد.

چرا بیماران دیابتی پیش از رینوپلاستی نیاز به مشاوره با جراح بینی دارند؟

نه تنها بیماران دیابتی بلکه تمام متقاضیان رینوپلاستی پیش از جراحی بینی باید با جراح بینی صحبت کنند.

مشاوره برای بیماران دیابتی اهمیت ویژه تری دارد زیرا منجربه کاهش استرس و پاسخ تمامی سوالاتشان می شود.

همچنین مطلع شدن از وضعیت سلامتی بیمار قبل از رینوپلاستی، باعث می شود تا جراح بینی خود را برای شرایط پیش بینی نشده نیز آماده کند و تجهیزات موردنیاز را به طور کامل آماده نماید.
روز جراحی بینی بیماران دیابتی اقدام خاصی انجام می شود؟

قبل از آماده کردن بیمار برای بیهوشی، میزان قند خون او چک می شود و در صورتی که میزان قند خون 150 یا کمتر باشد جراح بینی ، رینوپلاستی را شروع می کند در غیر این صورت، زمان دیگری برای جراحی بینی مقرر می شود.

بیماران دیابتی به نسبت متقاضیان دیگر موقعیت حساسی دارند و باید در انتخاب جراح بینی دقت بیشتری داشته باشد زیرا حین جراحی بینی در افراد دیابتی ، باید به خوبی وضعیت افراد چک شود و این امر به عهده جراح بینی است.