05 ژوئن 2020
ژوئن 5, 2020

تزریق ژل

0 دیدگاه

تزریق ژل چیست

زمانی که سن انسان بالا می رود از میزان چربی و کلاژن موجود در پوست که تاثیر زیادی در جلوگیری از بروز چین و چروک و همچنین شل شدگی پوست دارد کم می شده و نشانه های پیری به مرور در صورت ظاهر می شود که این امر برای اوخوشایند نبوده و منجر به کاهش اعتماد به نفسش خواهد شد. تزریق ژل روش بسیار موثر و مقرون به صرفه ای است که در جهت برطرف کردن این عوارض مورد استفاده قرار می گرد. ( جوانسازی پوست در اصفهان )

اثرات تزریق ژل
تزریق ژل به بازگردانی حجم از دست رفته پوست کمک کرده و منجر به بازسازی آن می گردد. همچنین این روش جوانسازی پوست موجب بهبود میزان هیدراته پوست شده، بر ظاهر و فرم پوست اثرات مثبت بسیاری می گذارد.

تزریق ژل که روشی غیرتهاجمی و کاملاً ایمن می باشد به طبیعی ترین شکل ممکن حالت خستگی چهره را از بین برده و موجب جوانتر به نظر رسیدن افراد می شود.

ژل های پر کننده از چه چیزی تشکیل شده اند؟
ژل های پر کننده ای که برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرند از انواع مختلف مواد مصنوعی و طبیعی ساخته شده و مدت زمان زیادی است که توسط پزشکان برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی ژل ها را می توان به دو دسته ذیل تقسیم نمود:

ژل دائمی
این دسته از ژل ها که امروزه کمتر مورد استفاده قرار گرفته و می توان گفت استفاده از آن ها در زمینه زیبایی تقریباً منسوخ شده است از مواد مصنوعی تشکیل شده و با مشکلاتی همچون ایجاد التهاب در پوست و همچنین جابجایی همراه می باشد.

ژل موقت
محصولاتی همچون اسید هیالورونیک، کلاژن و هیدروکسی آپاتیت مواد تشکیل دهنده این ژل های موقتی که طول عمری حدود 6 ماه تا 18 ماه دارند هستند. به دلیل وجود این مواد در بدن انسان به طور طبیعی ، تزریق آن ها به پوست مشکل خاصی را برای فرد به همراه نداشته و موجب ایجاد حساسیت در او نمی شود.

کلاژن یک نوع پروتئین حفاظتی است که وجود آن برای سلامت پوست بسیار حائز اهمیت بوده و اسید هیالورونیک نیز به پوست فرم و حجم داده و به حفظ آب موجود در آن کمک شایانی می نماید.

عوارض تزریق ژل
با وجود اینکه این روش جوانسازی پوست تهاجم بسیار کمی دارد ولی در صورت عدم رعایت برخی موارد برای فرد مشکل ساز شده و نتایج خوبی را به دنبال نخواهد داشت.

از جمله مواردی که افراد باید دقت زیادی در انجام آن صرف نمایند انتخاب یک پزشک خوب و مجرب است. امروزه این روش حتی در آرایشگاه ها نیز انجام شده و برخی افراد به دلیل هزینه های پایین تن به تزریق در این سالن ها و مراکز نامعتبر می دهند که سلامت آن ها را به شدت به مخاطره می اندازد.

افرادی که در این مراکز اقدام به انجام این روش می کنند نه تنها بر تکنیک های مخصوص انجام آن اشراف ندارند بلکه از ژل های مرغوبی نیز برای انجام این روش بهره نمی گیرند.