23 فوریه 2020
فوریه 23, 2020

جراحی ترمیمی بینی

0 دیدگاه

جراحی ترمیمی بینی

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی ممکن است افراد تصمیم به جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty بگیرند. به عنوان مثال در برخی موارد ، جراح بینی به دلیل بی توجهی به تکنیک های صحیح جراحی سبب به وجودن آمدن نقایص و ایراداتی در بینی شده و در نتیجه منجر به نارضایتی فرد از جراحی بینی می شود. ( جراح بینی در تهران )

از این رو فرد جهت رفع و اصلاح این اشکالات ، مترصد انجام جراحی ترمیمی بینی می گردد.

در این صورت مهم ترین نکته این است که از جراحی قبلی حداقل یک سال گذشته باشد.

از این رو افراد به منظور انجام جراحي ترميمي بيني ، هرگز نباید از جراح معالج خود بخواهند که پیش از یک سال بینی آن ها را عمل کند.

دلیل اهمیت جراحی ترمیمی بینی پس از یکسال

یکی از دلایل اهمیت این مسئله از این حیث می باشد که بسیاری از مشکلات بینی تا یکسال ممکن است مرتفع شده یا از شدت آن ها کاسته شود.

از دیگر دلایل اهمیت این مسئله ، این است که روند ترمیم بینی تا یکسال پس از جراحی بینی اولیه هنوز فعال است ؛ لذا در صورت جراحي ترميمي بيني پیش از یکسال ممکن است بافت اضافه در بینی تشکیل شده و در نتیجه بینی فرد در طولانی مدت دچار دفرمیتی ( بد فرمی ) گردد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

جهت انجام جراحي ترمیمي بيني ، باید یک جراح بینی کارآزموده و چیره دست را که در زمینه جراحی ترمیمی تبحر و تجربه بالایی دارد برگزید ، چرا که در غیر اینصورت ممکن است نه تنها ایرادات بینی برطرف نشود بلکه فرد مجددا نیاز به جراحي ترميمي بيني بیابد.

به طور کلی هدف اصلی در جراحي ترميمي بيني ، رفع اشکالات و بازسازی ایراداتی می باشد که در اثر عمل بینی قبلی به وجود آمده است.

در حقیقت در این جراحی ، کمتر به مسائل فرعی پرداخته می شود.

دکتر سید محمد لاجوردی ، با تکیه بر تجارب موفقیت آمیزی که در حوزه جراحی بینی دارند و همچنین آشنایی با مکاتب مختلف رینوپلاستی ، می توانند بهترین نتایج را در زمینه جراحی بینی و نیز جراحي ترميمي بيني برای بیماران خود رقم بزنند.

جراح بینی برای جراحی ترمیمی بینی به چه نکاتی توجه می کند ؟

جراح بینی جهت ترمیم بینی باید به موقعیت قرارگیری غضروف های بینی و نیز عیوب به وجود آمده در جراحی قبلی ، به خوبی توجه نماید.

همچنین بدین منظور ، جراح بینی می بایست موقعیت بینی بیمار را قبل از جراحی پیشین نیز مورد آنالیز قرار دهد تا به این ترتیب بتواند بینی را به گونه ای ترمیم کند که از تمامی زوایا با صورت بیمار هماهنگی داشته باشد.

سخن آخر

در جراحي ترميمي بيني ، بینی باید به نحوی کاملا اصولی بازسازی شود به گونه ای که با گذشت چند سال مجددا مشکلات دیگری متوجه بینی نشود و نیازی به عمل ترمیمی مجدد بینی به وجود نیاید.