23 فوریه 2020
فوریه 23, 2020

جراحی پروتز سینه

0 دیدگاه

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به منظور افزایش سایز سینه و خوش فرم تر کردن سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد و در بین جراحی های زیبایی بدن یکی از محبوب ترین جراحی ها است که انجام آن علاوه بر ایجاد تناسب اندام ، سبب افزایش اعتماد به نفس نیز می شود. ( جراح پلاستیک )

امروزه جراحی پروتز سینه ، به عنوان یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی شناخته می شود.

کاندیدای مناسب جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه برای آن دسته از بانوانی که هر یک از شرایط ذیل در مورد آن ها صدق کند ، قابل انجام بوده و نتیجه بخش خواهد بود.
خانم هایی که تکامل رشد جسمانی را پشت سر گذاشته اند ، اما سایز سینه آن ها بسیار کوچک باقی مانده است.
خانم هایی که با غیرقرینگی یا اختلاف سایز سینه ها مواجه هستند.
بانوانی که به دلیل کاهش وزن زیاد ، بارداری و شیردهی با تحلیل بافت سینه ها مواجه شده و سینه های آن ها بد فرم شده است.
لازم به ذکر است ؛ خانم هایی که به دلیل بیماری هایی اعم از سرطان ، بخشی از بافت سینه یا تمام آن را از دست داده اند نیز می توانند برای ترمیم سینه خود از این جراحی استفاده نمایند.
همچنین متقاضیان عمل جراحی پروتز سینه ، بهتر است جراحی لیفت سینه ( بالا کشیدن سینه ) را نیز مورد توجه قرار دهند تا در صورتی که نیاز به انجام آن برای ان ها لازم باشد ، نسبت به انجام همزمان این دو جراحی اقدام نموده و به این ترتیب دستیابی به سینه هایی زیبا و خوش فرم و متعاقبا اندامی ایداه آل تر برای شان محقق گردد.

به عنوان مثال ؛ برخی خانم ها پس از پایان پروسه شیردهی با افتادگی سینه و همچنین کاهش حجم سینه های خود روبرو می شوند.

این دسته از بانوان بهتر است برای دستیابی به حجم مناسبی از سینه ها و نیز رفع افتادگی آن ها ، عمل جراحی پروتز سینه و لیفت سینه را به طور همزمان انجام دهند.

مشاوره قبل از جراحی پروتز سینه

افراد قبل از اقدام به انجام این جراحی می بایست در جلسه مشاوره شرکت کنند ، چرا که شرکت در جلسه مشاوره در راستای کسب نتایج دلخواه بسیار اثرگذار می باشد.

طی جلسه مشاوره چه مسائلی مورد بررسی قرار می گیرد ؟

در این جلسه اولین موضوعی که به آن پرداخته می شود ، این است که آیا امکان انجام این جراحی بر روی فرد متقاضی وجود دارد یا خیر ؟

در صورتی که انجام جراحی بر روی فرد مورد تایید واقع شد ، پزشک متخصص وی را تحت معاینات دقیق فیزیکی قرار داده و آزمایشات لازم را جهت انجام عمل درخواست می نماید.

همچنین بسته به شرایط جسمانی بیمار ممکن است که ماموگرافی و سونوگرافی نیز تجویز شود.

افزون بر موارد فوق ، طی جلسه مشاوره بیمار و پزشک معالج در رابطه با جنس پروتز مورد استفاده ، نوع و سایز آن و نیز برشی که به منظور قرار گیری پروتز باید ایجاد گردد مشورت و گفتگو می نمایند.

سایز پروتز سینه

در ابتدا لازم به ذکر است که جراح پلاستیک با توجه به شکل و فرم سینه و ابعاد قفسه سینه هر شخص ، پروتز سینه متناسب با اندام وی را پیشنهاد می نماید.

از این رو جراح پلاستیک برای انتخاب سایز مناسب پروتز سینه می بایست به فضای در دسترس قفسه سینه توجه داشته باشد ، زیرا افزایش سایز پروتز با افزایش پهنای پروتز همراه است.

بنابراین چنانچه پروتز انتخابی بزرگتر از فضای قفسه سینه باشد ، احتمالا لبه های پروتز از اطراف بافت سینه تجاوز کرده و نه تنها منجر به ایجاد ظاهری نامتوازن خواهد شد ، بلکه ممکن است سبب عوارض دیگری همچون چین خوردگی بافت سینه و غیره نیز شود.

انواع پروتز سینه از لحاظ جنس

جنس غشای بیرونی تمامی پروتزها از جنس سیلیکون می باشد ؛ سیلیکون ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد ، از این رو بدن نسبت به آن هیچ گونه واکنش منفی ای از خود نشان نمی دهد و به عبارتی با بافت بدن سازگاری دارد.

محتوای داخلی پروتزها می تواند با مواد مختلفی همچون آب نمک یا ژل سیلیکونی پر شود که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

پروتزهای آب نمکی یا سالین :

این نوع از پروتزها حاوی آب و نمک استریل یا اصطلاحا سالین می باشند.

متاسفانه امکان پارگی و در نتیجه نشت این پروتزها وجود دارد ؛ البته در صورت نشت مواد داخلی پروتزهای آب نمکی ، نباید نگران بود زیرا طی فرآیندی طبیعی و به راحتی توسط بدن جذب می شود.

با این حال امروزه این نوع از پروتزها به دلیل بالا بودن احتمال پارگی آن ها و همچنین غیرطبیعی بودن آن در هنگام لمس ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

پروتزهای ژلی یا سیلیکونی :

محتوای پروتزهای سیلیکونی از ژل سیلیکون ، تشکیل شده است و مواد داخل آن به هیچ عنوان به بیرون نشت نمی کند و در صورت پارگی پروتز که البته احتمال آن بسیار ناچیز است ، مواد داخل پروتز به بیرون نشت نخواهد کرد و داخل خود پروتز باقی خواهد ماند.

پروتزهای سیلیکونی در مقایسه با پروتزهای آب نمکی ، در هنگام لمس ؛ بسیار طبیعی می باشند.

بر اساس پژوهش های به عمل آمده ؛ ایمنی پروتزهای سیلیکونی به اثبات رسیده ؛ لذا امروزه پروتزهای سیلیکونی ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع پروتزها از لحاظ شکل ظاهری

پروتزها به لحاظ فرم ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند :

پروتزهای گرد : در حال حاضر این نوع از پروتزها مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند ، چرا که علاوه بر حجم دهی به بخش تحتانی سینه ، بخش فوقانی سینه را نیز گرد و حجیم می کنند.
پروتزهای گرد از نمای روبرو مدور می باشند و از نمای نیم رخ نیز حالت نیمه ماه را دارند و ظاهری مدورتر و گردتر به سینه ها می بخشند.

پروتزهای آناتومیکال یا قطره اشکی : این پروتزها در قسمت بالا مسطح بوده و در بخش تحتانی ، حجیم تر می باشند ؛ بنابراین از نمای نیم رخ شبیه به سینه طبیعی انسان هستند و به سینه ها حالتی طبیعی می بخشند.

آیا پروتز سینه عوارض دارد ؟

در صورتی که جراحی پروتز سینه توسط یک جراح پلاستیک مجرب و متبحر انجام گیرد ، یک جراحی ایمن و بی خطر خواهد بود و احتمال بروز عوارض عمل نیز بسیار کاهش خواهد یافت.