10 فوریه 2020
فوریه 10, 2020

راه های درمان میگرن

0 دیدگاه

راه های درمان میگرن

در صورتی که سردرد میگرنی دارید، بهتر است مواردی را که سبب می شوند سردرد شما بدتر شود، در دفتری يادداشت کنید. همچنين هر زمان که سردرد میگرنی به سراغتان آمد، علائم هشداردهنده و شدت درد را در دفتر خود يادداشت کنید. به این شکل امکان دارد از سردرد خلاص شوید.


میگرن چیست؟

میگرن یک بیماری سردرد اولیه است که با سردردهای مکرر و متوسط ​​تا شدید مشخص می شود. به طور معمول سردردها روی نیمی از سر تأثیر می گذارند، معمولا ضربان دار هستند و از دو تا 72 ساعت دوام می آورند. علائم مرتبط ممکن است شامل تهوع ، استفراغ و حساسیت به نور ، صدا یا بو باشد. این درد معمولاً با فعالیت بدنی بدتر می شود. حداکثر یک سوم افراد یک نشانه دارند: به طور معمول یک دوره کوتاه از اختلال در بینایی که نشان می دهد به زودی سردرد رخ خواهد داد.

اعتقاد بر این است که میگرن به دلیل ترکیبی از عوامل محیطی و ژنتیکی است. حدود دو سوم موارد در خانواده ها جریان دارد. تغییر سطح هورمون همچنین ممکن است تاثیر داشته باشد ، قبل از بلوغ میگرن در پسرها بیشتر از دختران است و بعد از بلوغ میگرن 2 تا 3 برابر در زنان بیشتر از مردان است. میگرن معمولاً در دوران بارداری کاهش می یابد. مکانیسمهای اساسی کاملاً مشخص نیست. اما اعتقاد بر این است که اعصاب و رگ های خونی مغز را درگیر می کند.

درمان میگرن :

چندین کار ساده وجود دارد که می توانید بدون مراجعه به پزشک یا داروخانه ، درد خود را کاهش دهید. این نکات را امتحان کنید و سریعتر احساس راحتی کنید.

1. یک بسته سرد را امتحان کنید :

اگر میگرن دارید ، یک بسته سرد را روی پیشانی خود قرار دهید. مکعب های یخ پیچیده شده در یک حوله ، یک کیسه نخودفرنگی یخ زده یا حتی یک دوش سرد ممکن است درد را کاهش دهد. کمپرس سرد را به مدت 15 دقیقه روی سر خود نگه دارید و سپس 15 دقیقه استراحت کنید.

راه درمان میگرن چیست, میگرن چیست وراه درمان آن
راههای درمان میگرن

2. از یک پد گرمکن یا کمپرس گرم استفاده کنید :

اگر سردرد تنشی دارید ، یک پد گرمکن را روی گردن یا پشت سر خود قرار دهید. اگر سردرد سینوسی دارید ، پارچه ای گرم را در محلی که درد دارید نگه دارید. دوش گرم هم ممکن است موثر باشد.

3. فشار بر روی پوست سر یا سر خود را کم کنید :

اگر کش موی شما خیلی سفت است ، می تواند باعث سردرد شود . این “سردردهای فشرده سازی خارجی” با پوشیدن کلاه ، پیشانی بند ، یا حتی عینک شنا که خیلی تنگ است ، به وجود می آید. در یک مطالعه ، زنانی که موهای خود را شل کرده اند ، دیدند که سردرد آنها ناپدید می شود.

4- چراغها را کم کنید :

نور زیاد یا سوسو زدن ، حتی از صفحه کامپیوتر شما می تواند باعث سردردهای میگرنی شود. اگر نور باعث سردرد شما می شود، در طول روز پنجره های خود را با پرده بپوشانید. عینک آفتابی را در فضای بیرون بزنید. همچنین صفحه های ضد تابش را به رایانه خود اضافه کنید و از لامپ های فلورسنت طیف روز در چراغ های خود استفاده کنید.

5- سعی کنید چیزی نجوید :

آدامس نه تنها به آرواره بلکه به سر شما آسیب می رساند. در مورد جویدن ناخن ها ، لب ها ، قسمت داخلی گونه هایتان یا اشیاء مفید مانند قلم ها نیز همین مسئله صدق می کند. از خوردن غذاهای ترد و چسبنده خودداری کنید و حتما از لقمه های کوچک استفاده کنید. اگر شب ها دندان قروچه می کنید ، از دندانپزشک خود در مورد محافظ دهان سوال کنید. این ممکن است سردردهای اولیه صبح شما را کاهش دهد.

راه درمان میگرن چیست, میگرن چیست وراه درمان آن
مصرف کمی کافئین به درمان میگرن کمک می کند

6. مقداری کافئین مصرف کنید :

مقداری چای ، قهوه یا چیزی که کمی کافئین در آن است میل کنید. اگر به اندازه کافی زود بخورید ، می تواند سردرد را کاهش دهد. همچنین می تواند به داروهای بدون نسخه ضد درد مانند استامینوفن کمک کند ، بهتر کار کند. فقط بیش از حد ننوشید زیرا مصرف زیاد کافئین می تواند نوع سردردهای خاص خود را ایجاد کند.

7. ماساژ را امتحان کنید :

می توانید خودتان این کار را انجام دهید. چند دقیقه ماساژ گردن و شقیقه ها می تواند به کاهش سردرد تنشی کمک کند ، که ممکن است ناشی از استرس باشد.

8. مقداری زنجبیل مصرف کنید :

یک مطالعه نشان داد که مصرف زنجبیل علاوه بر داروهای ضد درد معمولی، درد را در افراد مبتلا به میگرن کاهش می دهد. می توانید یک مکمل زنجبیل را امتحان کنید یا ممکن است کمی چای زنجبیل دم کنید.

9. از داروها در حد اعتدال استفاده کنید :

قفسه های داروخانه برای انواع سردرد ها، داروهای تسکین دهنده درد است. آنها ممکن است کار کنند ، اما برای به دست آوردن بیشترین سود با کمترین خطر ، دستورالعمل های موجود در برچسب و این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

– از شربت به جای قرص استفاده کنید، بدن شما سریعتر آن را جذب می کند.

– به محض احساس درد ، مسکن مصرف کنید. به احتمال زیاد شما میگرن را با دوز کمتری درمان خواهید کرد.