سرامیک کف مات یا براق، کدام بهتر است؟

انتخاب سرامیک کف و کاشی
سرامیک براق بازتاب و جلوه نور بسیار خوبی دارد و باعث می شود خانه لوکس تر به نظر برسد. اگر فضای خالی از فرش و قالیچه خانه تان زیاد است بهتر است از این نوع کفپوش استفاده کنید تا زیبایی بیشتری به دکوراسیون منزل شما ببخشد.


راهنمای انتخاب بهترین سرامیک کف
سرامیک کف امروزه به عنوان یک کفپوش متنوع و زیبا مطرح می باشد و در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار می گیرد. برای انتخاب سرامیک کف باید مولفه های گوناگونی را در نظر گرفت، نوع مکانی که می خواهیم برای آن سرامیک انتخاب کنیم، میزان نور محیط، میزان رطوبت محیط، دمای محیط، رنگ های به کار رفته در محیط همگی از مولفه های موثر در انتخاب سرامیک کف می باشند. به همین سبب راهنمای انتخاب سرامیک کف پذیرایی، کف حمام، کف دستشویی و کف آشپزخانه به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد.

سنگ مرمر
سنگ مرمر نیز در دسته‌بندی انواع کاشی و سرامیک کف قرار دارد که قابلیت شستشو دارد و همچنین دوام بسیار بالایی دارد و یک گزینه ایده‌آل برای کفپوش اتاق‌ها است. البته این سنگ بسیار گرانقیمت است اما زیبایی منحصر به فردی دارد. سنگ مرمر به علت لکه پذیری سریع در محیط بیرون از خانه استفاده نمی‌شود و فقط در فضاهای داخلی کاربرد دارد.

سرامیک کف چه رنگی خوب است؟
برای انتخاب رنگ سرامیک کف پذیرایی و به طور کلی انتخاب انواع سرامیک کف برای خانه توجه به متراژ و میزان کوچکی یا بزرگی فضا بسیار مهم است. چرا که رنگ سرامیک کف خانه نقش تعیین کننده ای در بزرگ نمایی یا کوچک‌نمایی آن دارد.

به طور کلی بهتر است که برای فضاهای کوچک از انواع سرامیک رنگ روشن استفاده کنید. اگر فضای پذیرایی تان به حد کافی بزرگ است می‌توانید با خیال راحت به سراغ رنگ های تیره تر نیز بروید.

طیف های مختلف رنگ قهوه ای از جمله رایج ترین رنگ ها برای سرامیک کف هستند. سرامیک طرح پارکت را نیز می توان در این دسته قرار داد. یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این طرح و رنگ این است که به راحتی می توان وسایل مختلف خانه را در کنار آن ست نمود. همچنین رنگ های کرم، نخودی و سفید نیز به همین دلیل از جمله رنگ های پر طرفدار در انتخاب سرامیک کف هستند.

سرامیک کف,سرامیک کف چه رنگی خوبه
بهترین سرامیک کف پذیرایی

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی
سرامیک کف پذیرایی دارای طرح های شیک و متنوعی هستند و در انواع رنگ های تیره و روشن موجود می باشند. سرامیک ها با رنگ روشن برای اتاق های پذیرایی با متراژ کوچک مناسب هستند و باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای پذیرایی می شوند. اگر فضای پذیرایی منزل شما بزرگ است می توانید از انواع سرامیک ها با رنگ روشن و تیره در فضای پذیرایی منزل خود استفاده کنید. سرامیک ها با رنگ های تیره دیرتر از سرامیک ها با رنگ های روشن و سفید کثیف می شوند.

سرامیک ها امروزه در انواع طرح های چوبی نیز طراحی می شوند و این مدل سرامیک ها توانسته اند توجه اغلب طراحان داخلی و افراد را به سوی خود جلب کنند. لایه هایی که روی این مدل سرامیک ها کشیده می شوند طرحی شبیه به چوب دارند و گره هایی که در چوب های طبیعی موجود است حتی در این نوع سرامیک ها به وضوح قابل مشاهده است.

قبل از انتخاب رنگ، اندازه اتاق را در نظر بگیرید
رنگ های روشن مانند کرم می توانند نور محیط را انعکاس دهند و به همین دلیل می تواند اتاق کوچک را بزرگتر نشان دهد. رنگ هایی مانند سبز درختی قهوه ای و نارنجی می تواند در محیط های باز مانند آشپزخانه که محیط پر نوری دارد مورد استفاده قرار گیرد.

سرامیک چه رنگی مده,سرامیک کف مات
سرامیک کف مات بهتره یا براق

مزایای کاشی سرامیک های براق
بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک
سرامیک های براق باعث انعکاس بالای نور می شوند و این نور را در فضا منتشر می کنند. بنابراین فضای خانه را بزرگتر نشان می دهد.

لوکس نشان دادن فضای خانه
سرامیک براق بازتاب نور بسیار خوبی دارد و سبب می شود خانه لوکس تر به نظر برسد. اگر فضای خالی از فرش و قالیچه خانه تان زیاد است بهتر است از این نوع سرامیک استفاده کنید تا زیبایی بیشتری به دکوراسیون خانه ی شما ببخشد.

ولی باید بدانید که سرامیک براق کثیفی و لک را هم بیشتر نشان می دهد.

فضاهای تاریک را روشن تر نشان می دهد
افرادی که به هر دلیلی احساس می کنند فضای خانه ی آن ها تاریک است و به فضای روشن تری احتیاج دارند باید از کاشی هایی با سطح براق استفاده کنند. این کاشی ها با انعکاس نور بیشتر فضا را روشن تر جلوه می دهند، طبیعتاً استفاده از رنگ های روشن تر این روشنایی را بیشتر می کند و فضا را سفیدتر نشان خواهد داد. این کاشی ها انتخاب های ایده آلی برای فضاهای تاریک یا با محدودیت نورپردازی می باشند.

تمیز کردن آن ها راحت تر است
به علت لغزنده بودن سطوح، نظافت و تمیز کردن این سرامیک ها آسانتر خواهد بود.

سرامیک کف پذیرایی,بهترین سرامیک کف پذیرایی
مزایا و معایب کاشی و سرامیک براق

عیب های کاشی و سرامیک های براق
عیوب و کثیفی ها روی سرامیک های براق بیشتر نمایان می شوند
هر چه سطح سرامیک براق تر باشد، آلودگی سطح آن مشخص تر خواهد بود. ذات کاشی های براق این گونه است که هرگونه لکه ای اعم از جای انگشت، جای پا، لکه های صابونی یا لکه های خشک شده ی آب و حتی مو و پرزهای ریز فرش را بسیار واضح نشان می دهد. بنابراین سرامیک براق نیاز به رسیدگی روزمره بیشتری نسبت به سرامیک مات دارد.

حتی نظافت آنها با تی یا دستمال آلوده هم آثار کثیفی را واضح نشان می دهد. هر چند که نظافت کاشی و سرامیک های براق بسیار آسان است اما برای اینکه این کاشی ها خودشان را زیباتر نشان بدهند باید از تمیزی بی عیب و نقص آن مطمئن شوید.

از بین بردن لک و تیرگی در عرض چند هفته
درمان انواع اعتیادبه موارد مخدر و محرک

سطح سرامیک های براق بسیار لغزنده است
سطح صاف و براق این سرامیک ها سبب می شود تا لغزندگی بیشتری نسبت به سرامیک های مات داشته باشند، مخصوصا اگر خیس باشند. بنابراین استفاده از این نوع سرامیک ها برای کف مخصوصا کف سرویس بهداشتی و حمام یا سایر فضاهای مرطوب یا مکان های پررفت و آمد مانند ورودی سالن پذیرایی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

درخشش و بازتاب غیرمتعارفی دارند
برخی از مردم بازتاب درخشان سرامیک های براق را نمی پسندند و این سرامیک ها برای بعضی فضاها نامناسب است. برای مثال استفاده از سرامیک های براق برای سالن های مطالعه یا فضاهایی که تمرکز در آن بسیار مهم است ممکن است به خاطر درخشش بازتاب ها باعث مزاحمت و حواس پرتی برای کاربران محیط شود.