10 ژوئن 2019
ژوئن 10, 2019

عمل جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی استخوانی

به بینی های که دارای برآمدگی در بخش پل بینی هستند بینی های استخوانی گفته می شود ، با استفاده از عمل جراحی بینی استخوانی یا رینوپلاستی می توان بینی های استخوانی را جراحی نمود و تمامی برآمدگی و اشکالاتی که بینی استخوانی دارند را رفع نمود .


هزینه جراحی بینی های استخوانی مانند بینی های گوشتی متفاوت می باشد ، برای رسیدن به بهترین نتیجه جهت جراحی بینی باید بیمار حتما توسط پزشک از نزدیک معاینه شود ، عمل جراحی بینی دارای عوارض بسیار کمی از جمله کمی ورم و کبودی می باشد که پس از گذشت مدت زمانی تمامی عوارض از بین می رود .
به اشخاصی که قصد جراحی زیبایی بینی را دارند توصیه می شود حتما نمونه کارهای جراحی بینی پزشک را مشاهده نمایند .توصیه دکتر میقانیشما عزیزان می توانید در بخش گالری تصاویر دکتر علی میقانی انواع نمونه کار جراحی بینی دکتر علی میقانی را مشاهده نمایید .دکتر علی میقانی جراح بینی استخوانی به اشخاص توصیه می کند که تبلیغ های دروغین دستگاه های کوچک کننده بینی را باور نکنند زیرا این دستگاه تقلبی هستند و صرفا جهت تبلیغات بوده و مورد تایید هیچ دکتری نمی باشند .
جراحی بینی استخوانی

علت ایجاد شدن بینی استخوانیاشخاصی که بینی های استخوانی دارند به مانند اشخاصی که بینی های گوشتی دارند از مشکلات عدم زیبایی و عدم متناسب بودن بینی با صورتشان رنج می برند ، زیرا این اشخاصی که بینی استخوانی دارند به دلیل برخی از عوامل نظیر ژنتیک و مسائل ارثی دارای قوز بینی و برآمدگی روی بینی خود می باشند .
علت ایجاد شدن قوز بینی و برآمدگی روی پل بینی در اثر رشد بیش از اندازه غضروف بینی می باشد . یکی دیگر از عوامل رشد بیش از اندازه استخوان و بافت غضروفی وارد شدن صدمه به بینی در دوران نوجوانی می باشد .
قوز روی بینی و برآمدگی آن تاثیرات نامطلوب در چهره ایجاد می کند و سبب بروز مشکلات زیبایی می شود .ویژگی های بینی استخوانیاستخوان های محکم و غضروف های سفت پوست ظریف و نازک دارند تیغه محکمی دارند توجه به این نکته الزامی است زمانی که غضروف قوی تر باشد و پوست ظریف تر باشد پس از جراحی بینی نتایج بهتری حاصل می شود .
دکتر علی میقانی جراح زیبایی بینی بیان می کند که جراحی بینی های استخوانی پس از عمل نسبت به جراحی بینی های گوشتی سریع تر بهبود می یابد .معاینه و درمان بینی های استخوانی
جراحی بینی استخوانی ، استخوان های بینی را از نظر ساختار زیر بررسی می نماید :

شکل
ضخامت پوست بینی
انحراف تیغه بینی
برآمدگی بینی
اندازه و غیره
جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی
خوشبختانه جراحی بینی کمک شایانی به رفع و از بین بردن برآمدگی بینی استخوانی کرده است ، لازم به ذکر است اشخاصی که بینی استخوانی دارند جهت جراحی زیبایی بینی خود به پزشک و جراح معروف که دارای تبحر و مهارت کافی در جراحی است مراجعه نمایند .

دکتر علی میقانی اشخاص متعددی را که بینی های گوشتی واستخوانی داشته اند را عمل نموده است ، که بیماران پس از عمل نهایت رضایت را از عمل خود داشته اند .

آیا پس از جراحی بینی استخوانی بازگشت وجود دارد ؟
خوشبختانه عمل بینی استخوانی بازگشتی ندارد و در موارد بسیار نادری امکان بازگشت برآمدگی ها وجود دارد . جراحی زیبایی بینی استخوانی سبب تغییرات بسیار زیادی در چهره شخص می شود .

بهبودی در بینی استخوانی سریع تر است یا بینی گوشتی
زمانی که در جراحی هدف اصلی اصلاح بزرگی و بدفرم بودن استخوان های بینی باشد بهبودی به سرعت رخ می دهد ، اما اگر بافت نرم بینی را که دارای پوست ضخیم ( بینی گوشتی ) باشد بهبودی طولانی تر خواهد بود .

دکتر علی میقانی جراح بینی اظهار می کنند که بیماران بینی های گوشتی باید صبر داشته باشند تا تورم ناشی از جراحی بهبود یابد سپس به قضاوت در خصوص جراحی بینی بپردازند .

جراحی بینی استخوانی
عوارض جراحی بینی استخوانی
انتخاب جراح زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد ، زیرا انتخاب جراح زیبایی بینی که دارای تجربه و تبحر در کار جراحی است سبب می شود عوارض جراحی بینی به حداقل برسد ، بنابراین به اشخاص توصیه می کنیم در انتخاب جراح بسیار ظرافت و دقت داشته باشند .

شما می توانید جهت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با دکتر علی میقانی جراح زیبایی بینی تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید .

زمان عمل بینی استخوانی چقدر است ؟
مدت زمان جراحی بینی استخوانی معمولا طولانی نمی باشد ، در خصوص جراحی بینی استخوانی باید بیان که پس از گذشت چند ساعت از عمل بیمار می تواند مرخص شود ، هم چنین بیمار درد چندانی را پس از عمل ندارد .

مراقبت های پس از عمل بینی استخوانی
پس از جراحی بینی استخوانی لازم است شخص به مدت 72 ساعت از آرام بخش و مسکن استفاده نماید . شخص پس از یک هفته استراحت می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد ، توصیه می شود.

اشخاصی که جراحی زیبایی بینی را انجام داده اند به مدت سه هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی پرهیز نمایند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراقبت های پس ازعمل بینی می توانید به مقاله مراقبت های پس از جراحی بینی در همین سایت مراجعه نمایید .

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان جراحی بینی می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید.

جراحی بینی
جراحی بینی استخوانی به چه عواملی بستگی دارد
پوست و مقدار انعطاف پذیری پوست
در عمل جراحی بینی استخوانی تغییرات بر روی استخوان و غضروف انجام می شود و با ایجاد برش هایی پوست از غضروف ها جدا می شود در بینی های استخوانی معمولا از حجم استخوان و غضروف ها کاسته می شود.

معمولا جراح بینی روی پوست بینی اقداماتی را انجام نمی دهد زیرا پوست نسبت به الاستیسیته خود تغییر پیدا می کند و به راحتی بر روی بافت استخوانی فرم خاصی به خود می گیرد.

با توجه به مطالب گفته شده در این مرحله مقدار الاستیسیته پوست نقش بسیار مهمی در نتیجه جراحی بینی استخوانی خواهد گذاشت به این صورت که اگر مقدار الاستیسیته پوست کم باشد بینی گوشتی بوده و با کم کردن حجم پوست بینی گوشتی فرم بهتری را به خود می گیرد.

حال اگر پوست دارای قدرت انعطاف پذیری بالایی باشد مناسب بوده و به نوعی دارای الاستیسیته خوب باشد جراح بینی محدودیت کمتری در جراحی بینی خواهد داشت و جراح بینی می تواند خلاقیت و هنر خود را طوری که با سلیقه بیمار هم خوانی داشته باشد بیشتر در بینی استخوانی به نمایش بگذارد.

به طور کلی می توان گفت یک جراح بینی در جراحی بینی استخوانی جراحی آسان تری را پیش رو دارد ولی باز هم کاملا بینی باید معاینه شده و نقایص آن به درستی بررسی شود.

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت
از جمله عاملی که می توان نتیجه ی جراحی بینی استخوانی را ایده آل دانست سازگاری بینی با لب و دهان،فک،گونه و به طور کلی اجزای صورت است.

یعنی جراح بینی باید میزان زیبایی دیگر اجزای صورت را در نظر گرفته و متناسب با آن موقعیت بینی در صورت را تشخیص دهد.

جراح بینی باید پیش از جراحی با بیمار صحبت کرده و آگاهی لازم را در مورد بینی و اجزای صورت شخص به وی منتقل کند تا بیمار انتظار معقولی از جراحی بینی استخوانی خود داشته باشد.

معمولا زمانی که شخص چهره ایی زیبا داشته و اجزای صورت هماهنگی بیشتری با هم دارند نتیجه جراحی بینی استخوانی مطلوب تر خواهد شد.گاهی اوقات همزمان با جراحی بینی می توان نقایص دیگر صورت را نیز برطرف کرد.

جراحی بینی طبیعی
تفاوت جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی چیست؟
حال که با ویژگی های بینی گوشتی و استخوانی آشنا شدید می توانیم بگوییم به ندرت در کشور ما می توانیم بگوییم بینی شخصی به طور کامل استخوانی و یا گوشتی است در اکثر موارد شکل بینی ها تر کیبی از این دو حالت است که جراح بینی برای هر کدام تکنیک های مختلفی را به کار میبرد.

در جراحی بینی استخوانی معمولا جراح بینی از حجم بینی کم می کند تا بتواند نتیجه جراحی بینی را مطلوب کند اما در جراحی بینی گوشتی جراح سعی برآن دارد که بافت قسمت هایی از بینی را کم کرده و به دیگر قسمت های بینی بیفزاید تا تیغه بینی استحکام بیشتری پیدا کند.

برای اضافه کردن به بافت ها یا از بافت خود بینی استفاده می شود و در صورت آسیب دیدگی و شکستگی بافت ها از غضروف گوش استفاده می شود.

سوالات متداول درباره جراحی بینی
آیا بعد از جراحی قوز پشت بینی باز میگردد ؟

این اتفاق بسیار نادر بوده و در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی بینی به درستی انجام بگیرد احتمال این اتفاق به صفر خواهد رسید.

آیا می توان بینی استخوانی را با لیزر بازسازی کرد؟

خیر جراحی بینی با لیزر امکان پذیر نخواهد بود.

آیا جراحی بینی استخوانی به روش باز انجام می شود ؟

در انتخاب روش جراحی این موضوع به جراح بستگی دارد دکتر علی میقانی اغلب جراحی خود را به روش باز انجام می دهند .

هم چنین شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی زیبایی بینی و مشاهده نمونه کارهای جراحی زیبایی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی به آدرس اینستاگرام و کانال تلگرام ما مراجعه نمایید .