مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی : جراحی بینی یکی از انواع جراحی های زیبایی پرطرفدار است که افراد زمان و هزینه تقریباً زیادی را به امید دستیابی به نتایج رضایت بخش برای انجام آن صرف می نمایند. ( جراحی بینی لاهیجان )

یکی از عوامل تاثیرگذار در موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی بینی ، میزان تبحر و تجربه جراح بینی است. برخی از افراد دچار این باور اشتباه هستند که با انتخاب یک جراح بینی خوب ، بهترین نتیجه از جراحی بینی برای آن ها رقم خواهد خورد در صورتی که این چنین نیست.

افراد باید بدانند که مهارت جراح بینی و مجرب بودن او تا حدی نتیجه جراحی بینی را تضمین می کند و اگر خواستار بهترین نتیجه از جراحی بینی هستند باید نکات و دستورالعمل های تحت عنوان مراقبت های بعد از جراحی بینی را به دقت رعایت نموده و انجام دهند.

در ادامه تعدادی از مهم ترین دستورالعمل های بعد از جراحی بینی را برای تان آورده ایم.

تغذیه
یکی از مواردی که بعد از عمل بینی باید به طور ویژه به آن توجه کرد، تغذیه می باشد به همین منظور:

تا 4 ساعت بعد از جراحی بینی چیزی نخورید زیرا وجود آثار مواد بیهوشی موجب بروز حالت تهوع در شما خواهد شد.
در چند روز ابتدایی بعد از جراحی بینی غذاهای آبکی، شل و نرم میل کرده و از خوردن موادغذایی سفت اجتناب کنید زیرا بلع آن ها به جویدن زیاد نیاز دارد که این امر به فک بالا و در نتیجه بینی فشار وارد کرده و موجب تشدید ورم آن می شود.
غذاهای پرادویه و پرنمک نخورید زیرا سدیم موجب شدت یافتن ورم بینی می شود.
خوردن غذاهای پرفیبر، میوه جات، سبزیجات، آبمیوه های تازه و طبیعی، میگو و ماهی را به مقدار زیاد در رژیم غذایی خود بگنجانید.
دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی
به هنگام خواب زیر سر چند بالشت قرار داده و به این ترتیب آن را از سطح بدن تان بالاتر نگه دارید.
به صورت طاقباز بخوابید.
در مدت زمان تعیین شده توسط پزشک بر روی بینی خود چسب بزنید.
سر را به سمت پایین خم نکنید زیرا انداختن سر به سمت پایین گردش خون در صورت را افزایش داده و این امر موجب بیشتر شدن ورم بینی می شود.
به مدت 3 روز بر روی بینی و نواحی دارای تورم کمپرس سرد گذاشته و در 3 روز بعدی کمپرس گرم بگذارید.
از برقراری رابطه زناشویی به مدت 2 هفته اجتناب کنید، زیرا این کار با ترشح هورمون های هیجان انگیز همراه بوده و موجب تشدید ورم بینی می شود.
دهان خود را هنگام عطسه کردن تا حد ممکن باز کنید با این کار فشار کمتری به بینی وارد خواهد شد.
تا حد ممکن از گریه، خنده و سرفه شدید بپرهیزید.
به مدت 1 هفته استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین و استحمام بدون همراه اجتناب نمایید زیرا در این مدت زمان قوای بدن به دلیل خونریزی حین عمل و آثار مواد بیهوشی تحلیل رفته و امکان زمین خوردن هنگام استحمام وجود دارد.
همچنین استراحت کردن کافی موجب بازیابی مجدد قوای بدن می شود.
دکتر ربانه رجبی نژاد ، جراح بینی لاهیجان تمام مراقبت های بعد از جراحی بینی را پیش از انجام این جراحی زیبایی و در جلسه مشاوره ای که برای تان ترتیب می دهند به طور کامل خدمت تان توضیح خواهند داد.