مراقبت های بعد از جراحی بینی

با توجه به اینکه عمل جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در بین افراد جامعه است از این رو مقاله ای به جهت آشنایی با مراقبت های بعد از جراحی بینی تهیه نموده ایم. ( جراح بینی رشت )

اگر می خواهید احتمال بروز عوارض پس از جراحی زیبایی بینی را به حداقل رسانده و دوران نقاهت راحتتری را سپری نمایید باید مراقبت های بعد از جراحی بینی را جدی گرفته و آن ها را به طور دقیق رعایت نمایید.

بهتر است بدانید همانطور که انتخاب بهترین جراح بینی در داشتن نتیجه برتر بسیار پراهمیت است ، رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز تاثیرات چشمگیری در نتیجه مطلوب خواهد داشت.

در ادامه به برخی از این اقدامات و مراقبت ها اشاره کرده ایم:
بهتر است جویدن آدامس را برای مدتی ترک نمایید.
همچنین خوردن و نوشیدن مواد غذایی داغ توصیه نمی گردد.
تا جای ممکن از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید.
در صورت امکان از آبمیوه های طبیعی بجای آبمیوه های صنعتی استفاده نمایید.
عمل مکیدن به بینی فشار می آورد پس تا زمان بهبودی از نوشیدن با نی بپرهیزید.
نمک موجب تشدید در ورم می شود بنابراین سعی کنید مصرف آن را به صفر نزدیک کنید.
به طور کلی تغذیه بعد از عمل بینی تا 4 روز اول باید به صورت مواد غذایی نرم و سبک مثل پوره ، فرنی ، سوپ و غیره باشد.
به هنگام خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی باید دهان خود را بیش از حد باز نکرده و تا حد امکان به صورت کنترل شده خمیازه بکشید.
برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی تورم و کبودی زیر چشم پیشنهاد می گردد تا 48 ساعت اول از کمپرس یخ بر روی آن ها استفاده کنید.
به منظور جلوگیری از افزایش خون و احتمال بروز خونریزی تا مدتی سر خود را به سمت پایین خم نکرده و از جابجا کردن وسایل سنگین پرهیز نمایید.
گچ روی بینی به هیچ وجه نباید خیس یا مرطوب گردد بنابراین تا زمان برداشتن آن از شستن صورت و استحمام کردن خودداری نموده و پس از برداشتن گچ نیز باید به گونه ای حمام کنید که بینی خیس نشود.
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی باید به صورتی باشد که سر بالاتر از بدن قرار بگیرد تا مایعات میان بافتی به وجود آمده در پی عمل رینوپلاستی از صورت و بینی خارج شده و در زیر پوست تجمع نشود. به منظور این امر هنگام استراحت کردن دو یا سه بالش را زیر سر خود قرار دهید.
همچنین :
از آنجایی که شستشوی بینی بعد از عمل رینوپلاستی از گرفتگی و مسدود شدن کانال های تنفسی جلوگیری می کند لذا موجب بهتر نفس کشیدن بیمار در دوران نقاهت می شود. پس از استفاده آن به صورت روزانه غافل نشوید.
همچنین سرم شستشوی بینی بعد از جراحی رینوپلاستی از ایجاد عفونت در بینی نیز پیشگیری می کند.