معرفی شادترین کشور های دنیا

معرفی شادترین کشور های دنیا ، موسسه مشترک «گالوپ – هلث‌وی‌ز» با انتشار «شاخص رفاه جهانی 2013»، پاناما را به عنوان شادترین کشور جهان معرفی کرد. «شاخص رفاه جهانی 2013» همچنین حاکی از آن است که کشورهای جنگ‌زده همچون سوریه و افغانستان از بین 135 کشور بررسی‌شده، پایین‌ترین رتبه را دریافت کرده‌اند.

موسسه مشترک «گالوپ – هلث‌وی‌ز» با بررسی وضعیت مالی مردم در کشورهای مختلف همچنین فاکتورهای دیگر را که به رفاه افراد در جامعه کمک می‌کنند همچون رفاه اجتماعی، سلامت جسمی و داشتن هدف و انگیزه برای زندگی، این گزارش را ارائه کرده‌ است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که در هر شش فرد بزرگسال تنها یک نفر یعنی حدود 17 درصد در جهان دست کم در دستیابی به سه فاکتور برخورداری از رفاه موفق به نظر می‌رسند اما اکثریت جمعیت جهان در دستیابی به بسیاری از این شاخص‌های رفاهی با مشکل مواجه هستند.

طبق بررسی انجام شده 33 درصد از ساکنان مناطق آمریکای مرکزی، آمریکای لاتین و کانادا در دستیابی به سه مورد یا تعداد بیشتری از فاکتورهای رفاهی موفق بوده‌اند. این در حالی است که وضعیت رفاهی در کشورهای سوریه و افغانستان وخیم‌ترین شکل خود را دارد و تنها یک درصد از افراد بزرگسال در سوریه و افغانستان از سه فاکتور رفاهی یا بیشتر بهره‌مند هستند

«گالوپ – هلث‌وی‌ز» با برآورد «شاخص رفاه جهانی 2013» 10 کشور شاد جهان را پاناما، کاستاریکا، دانمارک، اتریش، برزیل، السالوادور، اروگوئه، سوئد، کانادا و گواتمالا اعلام کرده است.

همچنین 10 کشوری که پایین‌ترین رتبه را در این فهرست کسب کرده‌اند شامل سوریه، افغانستان، هائیتی، جمهوری کنگو، چاد، ماداگاسکار، اوگانادا، بنین، کرواسی و گرجستان هستند.